תקן חניה: הנחיות עיקריות עבור חניונים קונבנציונליים ורובוטיים

תקן חניה הוא מערכת של כללים והנחיות הקובעים את המידות המינימליות, המיקום ותנאי התכנון של מקומות חניה עבור כלי רכב. מטרת התקן היא להבטיח חניה בטוחה ונוחה לכלל משתמשי הדרך, תוך התחשבות בצרכים שונים, כגון נגישות לנכים, בטיחות תנועה ופיתוח בר קיימא.

תקן חניה לחניונים קונבנציונליים:

מידות מינימליות:

אורך: 5 מטר

רוחב: 2.4 מטר (2.55 מטר לצד עמוד)

גובה: 2.2 מטר

מרווחים:

מרווח בין שורות חניה: 3 מטר

מרווח בין רכבים חונים: 0.6 מטר

מרווח בין רכב חונה לקיר או עמוד: 0.5 מטר

נגישות:

מספר מקומות חניה נגישים לנכים: בהתאם לתפוסת החניון

רוחב מקום חניה נגיש: 3.6 מטר

אורך מקום חניה נגיש: 5 מטר

מרווח גישה למקום חניה נגיש: 1.2 מטר

תנאי בטיחות:

תאורה נאותה

שילוט ברור

מעברי חצייה מסומנים

מערכות כיבוי אש

תכנון בר קיימא:

שימוש בחומרים ידידותיים לסביבה

חיסכון באנרגיה

איסוף מי גשמים

תקן חניה לחניונים רובוטיים:

חניונים רובוטיים, המכונים גם חניונים אוטומטיים, פועלים באמצעות מערכת טכנולוגית מתקדמת המבצעת את חניית הרכבים באופן אוטומטי. כתוצאה מכך, תקן החניה עבור חניונים אלה שונה במקצת מתקן החניה לחניונים קונבנציונליים.

מידות מינימליות:

מידות תא חניה: בהתאם למערכת הרובוטית

גובה חלל החניון: בהתאם לגובה הרכבים המקסימלי

מרווחים:

מרווחים בין תאי חניה: בהתאם למערכת הרובוטית

נגישות:

מספר מקומות חניה נגישים לנכים: בהתאם לתפוסת החניון

גישה נוחה לכלל מקומות החניה

תנאי בטיחות:

מערכות אבטחה מתקדמות

מערכות גילוי וכיבוי אש

נהלים ברורים למצבי חירום

תכנון בר קיימא:

שימוש בטכנולוגיות חסכוניות באנרגיה

חומרים ידידותיים לסביבה

חשוב לציין שתקן החניה עשוי להשתנות בהתאם למיקום הגיאוגרפי, לדרישות הרשויות המקומיות ולסוג המבנה. מומלץ להתייעץ עם גורמים מקצועיים מוסמכים לקבלת מידע מדויק בנוגע לתקן החניה הרלוונטי לכל פרויקט.

השפעת חניונים רובוטיים על תקן החניה:

הטמעת חניון רובוטי עשויה להוביל לשינויים משמעותיים בתקן החניה בעתיד. יתכן שתקן החניה יגדיר דרישות ספציפיות עבור מערכות של חניה רובוטית, תוך התחשבות בביצועים, בטיחות וחיסכון במקום. ייתכן גם שתקן החניה יתייחס לאופן שילובם של חניונים אלה בתוכניות בניין ערים ובתשתיות תחבורה.

התפתחות טכנולוגית ותקן חניה:

הטכנולוגיה מתפתחת בקצב מסחרר, ותחום החניה אינו יוצא מן הכלל. פתרונות חניה חדשים וinnovativos מפותחים כל העת, והם עשויים להשפיע על תקן החניה בעתיד. לדוגמה, טכנולוגיות חניה חכמה המאפשרות לנהגים לאתר מקום חניה פנוי מרחוק, או מערכות תשלום חניון אוטומטי, עשויות להוביל לשינויים בתכנון חניונים ובדרישות התקן.

חשוב לציין שתקן החניה הוא מסמך דינמי המעודכן מעת לעת בהתאם לשינויים טכנולוגיים, צרכים חברתיים ודרישות סביבתיות. גורמים מוסמכים בתחום התכנון והבנייה פועלים באופן שוטף על מנת לעדכן את התקן ולוודא שהוא רלוונטי ועונה על הצרכים המשתנים של עולם התחבורה.

היבטים בינלאומיים של תקן חניה:

תקן החניה אינו אחיד בכל העולם. מדינות שונות עשויות לקבוע דרישות שונות עבור מקומות חניה, בהתאם לתנאים המקומיים, לתרבות הנהיגה ולשיקולים אחרים. עם זאת, קיימים ארגונים בינלאומיים העוסקים בקידום אחידות בתקני החניה ברחבי העולם. ארגונים אלה פועלים על מנת לגבש תקנים בינלאומיים שיאפשרו תכנון חניונים בטוחים ונוחים עבור נהגים בכל מקום בעולם.

לסיכום:

תקן חניה הוא כלי חשוב להבטחת חניה בטוחה ונוחה לכלל משתמשי הדרך. תקן זה מתעדכן באופן שוטף בהתאם לשינויים טכנולוגיים, צרכים חברתיים ודרישות סביבתיות. קיימים גם היבטים בינלאומיים של תקן החניה, שמטרתם לקדם אחידות בתכנון חניונים ברחבי העולם.

המלצות:

מומלץ להתייעץ עם גורמים מקצועיים מוסמכים לפני תכנון חניון, על מנת לוודא עמידה בתקן החניה הרלוונטי.

חשוב להיות מודעים להתפתחויות טכנולוגיות בתחום החניה, שכן הן עשויות להשפיע על תקן החניה בעתיד.

ניתן למצוא מידע נוסף על תקן החניה באתרי האינטרנט של רשויות מקומיות, ארגונים מקצועיים וגופי תכנון ובנייה.

תוכן עניינים

ייצור אספקה והתקנה של מתקני חנייהתיקון מתקני חניה ואספקת חלקי חילוף, טיפולי תחזוקה שוטפים למתקני חניה וחילוץ רכבים תקועים במתקני חניה

יצירת קשר
כל הזכויות שמורות 2024 © | פויינטר
תקן חניה

PXY מתקן

סדרת  PXY הן מערכות חניה חצי אוטומטיות של  POINTER. ברגע שמשתמש מקיש על כרטיס ה – IC שלו או מזין מספר החנייה דרך לוח ההפעלה, מערכת הבקרה האוטומטית מזיזה את המשטח החנייה אנכית או אופקית כדי לספק את המשטח החנייה עם הרכב שלך לנקודת האיסוף  על הקרקע.

CPP מתקן קרוסלה

מערכת חניה קרוסלה היא אחת המערכות החסכוניות ביותר במקום המאפשרת להחנות עד 16רכבי שטח או 20מכוניות סדאן בשני מקומות חניה קונבנציונליים בלבד

מכפילי חניה

UPS חניון תת קרקעי

מערכת חניה קרוסלה היא אחת המערכות החסכוניות ביותר במקום המאפשרת להחנות עד 16רכבי שטח או 20מכוניות סדאן בשני מקומות חניה קונבנציונליים בלבד

Call Now Button דילוג לתוכן