חניה רובוטית: הפתרון המושלם למצוקת החנייה! 

מצוקת החנייה ההולכת וגוברת במדינתנו, מחייבת פיתוח של מתקני חנייה מתוחכמים. חניה רובוטית, היא מתקן חנייה המשלב חיסכון בעלויות ההקמה וההפעלה, ניצול מרבי של השטח הקיים ונוחות למשתמש.

גידול האוכלוסייה המהיר במדינת ישראל ואיתו העלייה בבנייה ובצפיפות, מובילים מטבע הדברים למצוקת חנייה, הבאה לביטוי בעיקר בערים הגדולות והצפופות.

מאחר שמספר כלי הרכב הפרטיים בישראל נמצא גם הוא במגמת עלייה, נדרשת כיום יצירתיות לא מעטה, בכל הנוגע לייצור מקומות חנייה זמינים, אך חסכניים בשטח.

מתקני חניה תת קרקעיים, החוסכים במקום מעל פני הקרקע, החלו לענות על הצורך הזה כבר בשנים עברו. שדרוג של הרעיון, הוא חניה רובוטית, שיטה טכנולוגית, המאפשרת ניצול אופטימלי  של שטח החניון וחיסכון בזמני חיפוש החנייה, מאחר שהרכבים משונעים אוטומטית ומאוחסנים בקומות על פני כל שטח המתקן.

עלות מתקן חניה אוטומטי,  תלויה בגודל השטח, במספר כלי הרכב שהוא אמור לאכלס בעת ובעונה אחת ובסוג מערכת ההפעלה והיכולות שלה.

מהי חניה רובוטית וכיצד היא פועלת?

חניון רובוטי או אוטומטי, עושה שימוש במערכת חשמלית-מכנית, להעברת ושינוע הרכבים בתחומיו, ללא מגע ברכב. מערכת המסועים, מאפשרת להחנות רכבים רבים במתחם קטן ובמגוון צורות לניצול השטח. בהכנסת או הוצאת כלי רכב, המערכת יודעת להסיט את הרכבים החונים,  כדי לאפשר את המעבר החופשי. 

למערכות החנייה הללו אפשרויות הפעלה רבות. הן פועלות מסביב לשעון לאורך כל שעות היממה, ללא צורך בכוח אדם, כשההפעלה נעשית באמצעות שבב RFID, או באפליקציה בטלפון החכם, על פי סוג המערכת.

את המערכת המפעילה את החניון, ניתן להתאים לממדי השטח הנתון, למספר הרכבים שהוא אמור להכיל ולגודלם, כל זאת בשיתוף עם הלקוח ובהתאם לצרכיו.

ניתן לשלב בה גם,  המסובב את הרכב עם החזית ליציאה למען הנוחות, בעת הוצאתו. ניתן בנוסף, להתאים את מידות ומשקלי כלי הרכב המתאימים לחניון, על פי דרישות המזמין והשטח הקיים, בין אם מדובר בחנייה תת קרקעית, או בחניון הממוקם מעל לפני הקרקע.

סוגים של חניונים רובוטיים

ניתן למצוא כמה סוגי חנייה רובוטית, הנבדלים בטכנולוגיות של שינוע כלי הרכב, אך בכולם, הנהג משאיר את רכבו בכניסה לחניון, הרכב משונע אוטומטית למקום החנייה ובתום השימוש, מובל אל היציאה.

מערכות חנייה מסוימות, מבוססות על מעלית לשינוע אנכי מהכניסה ועד לקומת החנייה. המעלית תיעצר מול תא החנייה שהוגדר כמתאים ביותר. מערכות אחרות מבוססות על שתי מעליות, הממוקמות בשני קצוות המתקן. האחת משנעת את הרכב אנכית מהכניסה לתא החנייה והשנייה לסיבוב הרכב לכיוון הרצוי.

ניתן לשלב במערכת PXY, מתקן חצי אוטומטי, המזיז את משטח החנייה אנכית או אופקית עד לגובה של שמונה מפלסים. ייחודו הוא בהעברת הרכבים במהירות כפולה או משולשת ממערכות מכניות אחרות, המקצרת את זמן ההמתנה לחנייתם ולשליפתם ליציאה.

UPS – חניון תת קרקעי מערכת חניה רובוטית המאפשרת ניצול שטח מיטבי, במינימום שטח וצורכי תפעול, שמתאימה בעיקר למרכזי ערים, בעיקר לפרויקטים של בנייה חדשה או התחדשות עירונית.

בחניון רובוטי ניתן להתקין בתחומיו תחנת טעינה לכלי רכב חשמליים, כך שבעל רכב חשמלי יכול לטעון את רכבו, במקביל לשירותי החנייה. טעינת הרכב מייצרת גם מקור הכנסה נוסף למפעיל החניון .

יתרונותיה של חניה רובוטית

לחניון הרובוטי יתרונות רבים:

  • ניצול מרבי של השטח – מטרתו המרכזית של כל מתקן חנייה, הוא למקסם את מספר מקומות החנייה בתחומיו, כשהוא מאפשר לאחסן שתי מכוניות ויותר על שטח בו חנייה אחד, באמצעות מתקן הרמה לגובה.
  • חיסכון בחיפוש חנייה – החניון הרובוטי חוסך למשתמשים זמן של חיפוש מקום חנייה בכניסה, ואת איתור הרכב ביציאה, מאחר שהוא מופקד ומתקבל בחזרה בכניסה, ללא טרחה ובזמן הקצר ביותר שניתן.
  • בטיחות – בהיבט הבטיחותי, קיים גם כן יתרון בחניה רובוטית, מאחר שנחסכת תנועת מכוניות חופשית בתחומיה שיכולה להביא לתאונות. במקביל, מוגנים כלי הרכב החונים מפגיעות, פריצות, ונדליזם וגניבות.
  • חיסכון בהוצאות ההקמה והאחזקה – מתקן חנייה רובוטי מחייב אחזקה פשוטה יותר מחניון רגיל, כדי לשמור על תקינותו ונוחות השימוש. בנוסף, הוא חוסך בעלויות החפירה והבנייה ומצמצם עלויות של אוורור, תאורה והפעלת מעליות.
תוכן עניינים

ייצור אספקה והתקנה של מתקני חנייהתיקון מתקני חניה ואספקת חלקי חילוף, טיפולי תחזוקה שוטפים למתקני חניה וחילוץ רכבים תקועים במתקני חניה

יצירת קשר
כל הזכויות שמורות 2024 © | פויינטר

השאירו פרטים כעת

PXY מתקן

סדרת  PXY הן מערכות חניה חצי אוטומטיות של  POINTER. ברגע שמשתמש מקיש על כרטיס ה – IC שלו או מזין מספר החנייה דרך לוח ההפעלה, מערכת הבקרה האוטומטית מזיזה את המשטח החנייה אנכית או אופקית כדי לספק את המשטח החנייה עם הרכב שלך לנקודת האיסוף  על הקרקע.

CPP מתקן קרוסלה

מערכת חניה קרוסלה היא אחת המערכות החסכוניות ביותר במקום המאפשרת להחנות עד 16רכבי שטח או 20מכוניות סדאן בשני מקומות חניה קונבנציונליים בלבד

UPS חניון תת קרקעי

מערכת חניה קרוסלה היא אחת המערכות החסכוניות ביותר במקום המאפשרת להחנות עד 16רכבי שטח או 20מכוניות סדאן בשני מקומות חניה קונבנציונליים בלבד

Call Now Button דילוג לתוכן