כל מה שחשוב לדעת על עלות מתקן חניה אוטומטי: המדריך המלא

עלות מתקן חניה אוטומטית יכולה להיות גבוהה, אבל ההשקעה, , משתלמת כלכלית , החזר השקעה ( ROI)   גבוה , ומספקת פתרון חניה נוח, חסכוני בשטח ואפילו אקולוגי.

יזמים וקבלנים הבונים במרכזי ערים, נדרשים כיום הן על ידי העירייה והן על ידי רוכשי הדירות הפוטנציאליים, לייצר פתרונות  חניה בפרויקטים של בניה למגורים, מסחר,משרדים או לפרוייקטים בהם ישנם עירוב שימושים. ,הצפיפות הרבה והצורך בפתרונות חניה חסכוניים וכלכליים , מביאות את היזמים למצוא פתרונות חסכוניים במקום, בתפעול והוצאות ומצד שני ביצירת שטחי חנייה מירביים על אותו תא שטח.

פתרונות חניה מבוקשים גם כחלק מפרויקטים של התחדשות עירונית כמו תמ"א 38 או פינוי בינוי ולמעשה פתרון חניה לדיירים, הוא תנאי לאישור הפרויקט.

כאן נכנסים לתמונה, מתקני החניה האוטומטיים או הרובוטיים, שיכולים להיות מותקנים מעל או מתחת לפני הקרקע ומורכבים ממערכת מכנית המשנעת את כלי הרכב אל מקומות החניה ובחזרה ובמערכת מחשוב, המנהלת את התהליך ויכולה אף לשלוט על החיובים של החנייה.

מהו מתקן חניה אוטומטי?

מתקן החניה האוטומטי, מנצל אופטימלית את החלל הנתון לאורכו, לרוחבו ולגובהו, לאחסון יעיל וחכם של כלי רכב רבים והוא ניתן לשילוב בדרכים רבות במבנה קיים בהתאם לדרישות הלקוח, לתנאי השטח ולדרישות העירייה.ֿ

מדובר למעשה במערכת לאחסון ולשליפת כלי רכב, המקלה מאוד על הנהגים החונים. כאן הם לא נדרשים לתור בין הקומות אחר מקום חניה פנוי ובהמשך, לשנן ולזכור היכן בדיוק השאירו את הרכב. הם פשוט מפקידים אותו בכניסה והוא מובל אוטומטית בלחיצת כפתור, למקום פנוי.

בסוף זמן החניה, הנהג משתמש באפליקציה לטלפון החכם, המזמנת אליו את רכבו בהזנת מספר לוחית הרישוי או  מותג ודגם הרכב.  

יתרונות מתקן החניה האוטומטי

היתרונות הרבים של החניונים האוטומטיים, הגבירו את הביקוש להם, בוודאי במדינה קטנה וצפופה ועתירת כלי רכב, כמו ישראל. להלן כמה מהם:

  • חיסכון בשטח – מתקן חניה אוטומטי מאפשר להשתמש בשטח קטן ולנצל אותו בצורה המקסימלית. גם עלויות ההקמה שלו נמוכות יותר ומשך הבנייה קצר יותר מאשר בחניון רגיל
  • בטיחות וחיסכון בזמן ומאמץ – השיטה חוסכת מהנהגים את הצורך לנהוג ברחבי החניון (תוך ביצוע פניות חדות ותמרונים מורכבים), כדי למצוא מקום חניה פנוי ואז לצעוד משם ליציאה מהבניין.
  • הגנה על הרכב – בחניון האוטומטי, שאינו נגיש למי שלא צריך, כלי הרכב גם מוגנים יותר בפני ונדליזם, פריצות או גניבות, כמו גם מתאונות בחניון ומריבות עם נהגים אחרים על מקום חניה.
  • הקטנת חשיפת המשתמשים לגזים רעילים – שימוש בחניון אוטומטי, מקטין את חשיפת הנהגים לגזים הרעילים הנפלטים מכלי הרכב הרבים המשוטטים ברחבי החניון בחיפוש אחר חניה.  
  • חיסכון באנרגיה וזיהום – עלויות החשמל לתאורה ולאוורור במתקן חניה אוטומטי, נמוכות לעומת חניון רגיל, מה שמביא לחיסכון באנרגיה וזיהום והופך את מערכת החניה האוטומטית, לירוקה ואקולוגית יותר. 

מהי עלות מתקן חניה אוטומטי?

עלות מתקן חניה אוטומטי עשויה לנוע בין 45,000- 80,000 שקלים, בהתאם לגודל המערכת ולרמת המורכבות שלה, למספר מקומות החניה הנדרשים ולתנאי השטח. עלות השרות של יצרן המתקן, עומדת על 35-50 שקלים למקום חניה. השירות כולל לרוב מוקד זמין לאורך כל היממה ושרות טכני למערכות המתקן.

חישוב העלות במקרה של חניון אוטומטי, שונה מזה של חניון רגיל. עלויות אבטחה, העסקת שומר  או ניקיון, למשל, אינם נכנסים לתחשיב. מאידך, כשיש צורך בהוספת קומת חניה תת קרקעית מתחת לבניין, עלויות הבנייה יהיו גבוהות.

במקרים בהם החניה היא חיצונית ויש חוסר וודאות לגבי הקרקע עליה מוצבת החניה , יש אפשרות להתקין חניון אוטומטי במודל ליסינג .

יש לזכור בנוסף, שבבואו של שמאי המקרקעין להעריך את שווי השבחת הפרויקט בשל הוספת החניון, הוא יקזז את עלות התקנת המתקן, מהסכום על פיו יחושב היטל ההשבחה, שהרשות דורשת. לא מכיר… האם זה וודאי?

עלות מתקן חניה אוטומטית – חניונים בתשלום

בחניונים עירוניים או פרטיים אשר נגבה בהם תשלום עבור שעה/יום , החניון האוטומטי מייצר מכפיל רווח כך שנוכל על מקום של 2.5 -3 חניות לייצר עד 20 מקומות חניה ובכך להכפיל את ההכנסות בעד פי 6 !! .

מודל זה משתפר כאשר מדובר במתקן הכולל טעינת רכבים , אז ניתן גם לגבות עבור הטעינה החשמלית וגם ניתן לפנות חניות בחניון אשר יועדו אך ורק לרכבים חשמליים ומעתה יוכלו לשמש כחניות רגילות .

החסכון כמובן יהיה גם בתשתיות החשמל לעמדות הטעינה , בעוד שבחניה רגילה יש צורך להביא תשתית לכל עמדת חניה , במתקן הצורך הוא להביא תשתית אחת למתקן של 10-20 רכבים.

תוכן עניינים

ייצור אספקה והתקנה של מתקני חנייהתיקון מתקני חניה ואספקת חלקי חילוף, טיפולי תחזוקה שוטפים למתקני חניה וחילוץ רכבים תקועים במתקני חניה

יצירת קשר
כל הזכויות שמורות 2024 © | פויינטר

השאירו פרטים כעת

PXY מתקן

סדרת  PXY הן מערכות חניה חצי אוטומטיות של  POINTER. ברגע שמשתמש מקיש על כרטיס ה – IC שלו או מזין מספר החנייה דרך לוח ההפעלה, מערכת הבקרה האוטומטית מזיזה את המשטח החנייה אנכית או אופקית כדי לספק את המשטח החנייה עם הרכב שלך לנקודת האיסוף  על הקרקע.

CPP מתקן קרוסלה

מערכת חניה קרוסלה היא אחת המערכות החסכוניות ביותר במקום המאפשרת להחנות עד 16רכבי שטח או 20מכוניות סדאן בשני מקומות חניה קונבנציונליים בלבד

UPS חניון תת קרקעי

מערכת חניה קרוסלה היא אחת המערכות החסכוניות ביותר במקום המאפשרת להחנות עד 16רכבי שטח או 20מכוניות סדאן בשני מקומות חניה קונבנציונליים בלבד

Call Now Button דילוג לתוכן